Asset Publisher
Centrum Edukacji Leśno-Ekologicznej
Centrum Edukacji Leśno – Ekologicznej.
W budynku nadleśnictwa w latach 2006-2008 w trzech pomieszczeniach stworzona została izba edukacyjna. Składa się z sali konferencyjnej, sali ekspozycyjnej i pracowni przyrodniczej. Na podstawie kompletu przekrojów glebowych można zapoznać się z warstwami gleb charakterystycznymi dla naszych okolic. Szereg eksponatów przybliża świat przyrody. Obiekt odwiedzają zorganizowane grupy, głównie młodzieży szkolnej realizując tu część programu nauczania. Odbywają się w nim także spotkania i konferencje z udziałem środowisk związanych z ochroną przyrody.
Asset Publisher
GŁOS LASU pisze o Nadleśnictwie Rozwadów.
GŁOS LASU pisze o Nadleśnictwie Rozwadów.
najnowszego "GŁOS LASU". 🌿
"Jesteśmy lasem! Jesteśmy jego częścią, tak samo jak każde drzewo, każde zwierzę, każdy skrawek gleby. Nasza praca to nie tylko zarządzanie zasobami - to obowiązek ochrony dobra powierzonego nam przed pokoleniami. Wiemy że las to nie tylko liczby(...). To też element przyrody, żywy ekosystem dający schronienie setkom gatunków zwierząt i siedlisko niezliczonych gatunków roślin, w którym każda zmiana ma długofalowe konsekwencje (...). Dziś jako leśnicy stoimy wobec niespotykanego do tej pory wyzwania - planowana wycinka Kawałka Puszczy Sandomierskiej, ma pod pretekstem rozwoju, zniszczyć las i owoce naszej pracy."-mówią leśnicy z Nadleśnictwa Rozwadów, walcząc o ocalenie 1000 hektarów lasu, który ma zostać wycięty pod strefę przemysłową.
Na łamach GŁOSU LASU publikujemy reportaż o jednaj z największych batalii ekologicznej ostatnich lat w naszym regionie.
Asset Publisher
Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza Ciemny Kąt
Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza Ciemny Kąt
Ścieżka Edukacyjno – Przyrodnicza „Ciemny Kąt".
Została utworzona w roku 1998 na terenie leśnictw Ciemny Kąt i Burdze. Rozpoczyna się ok. 800 m od Stalowej Woli. Trasa liczy w sumie ok. 5 km i prowadzi po interesująco ukształtowanym terenie lasami gospodarczymi do obiektu turystycznego „Grzybek". Znajdują się na niej przystanki z następującymi tablicami edukacyjnymi: „Zabezpieczenie upraw i młodników przed zwierzyną", „Młodnik", „Ochrona lasu przed owadami", „Sztuczne odnowienie lasu", „Dokarmianie zwierzyny", „Podnoszenie biologicznej odporności lasu", „Podszyt", „Las brzozowy", Ochrona przeciwpożarowa".
Każdego roku ścieżkę odwiedza ok. 5000 osób w zorganizowanych grupach i drugie tyle indywidualnie.