Asset Publisher Asset Publisher

#sadziMY las – zapraszamy po sadzonki !

W piątek 18 września w naszym nadleśnictwie, jak i we wszystkich innych nadleśnictwach Polsce, będą rozdawane sadzonki drzew w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY las. Akcja jest inicjatywą Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy. Odbiór sadzonek będzie możliwy w siedzibie naszego nadleśnictwa od godz. 9:00 do wyczerpania zapasów.

Pamiętajmy że lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Więcej o akcji na stronie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

Aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczestnikom akcji, jak i pracownikom Nadleśnictwa, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr telefonu: 15 842 17 55.

Ze względu na ryzyko związane z pandemią COVID-19 prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów i wytycznych odnośnie zagrożenia epidemicznego, m.in. zabranie ze sobą maseczek, przyłbic i pamiętaniu o zasłonięciu ust i nosa podczas bezpośredniego kontaktu.