Asset Publisher Asset Publisher

Aleja Dębów Niepodległości w Nadleśnictwie Rozwadów

101 Dębów posadzonych na cześć rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

" Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać innym wspólne dobro - Ojczyznę."

                                                                                                                   Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

 

11 listopada to wyjątkowa data w kalendarzu wszystkich Polaków. My leśnicy staramy się więc  w szczególny sposób uczcić ten dzień. Z tej okazji 8 listopada br. odbyła się  na terenie naszego nadleśnictwa piękna lekcja patriotyzmu. W ramach wspólnej inicjatywy Pana Nadleśniczego Jacka Pomykały i Pana Dyrektora Roberta Grzyba, pracownicy i słuchacze Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Stalowej Woli wzięli udział w akcji sadzenia Dębów Niepodległości.

Drzewa posadzone zostały wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej nadleśnictwa na odcinku 1 km w liczbie 101 egzemplarzy. Nie jest ona przypadkowa - niezmiennie będzie przypominać o tegorocznej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każde posadzone dzisiaj drzewo zostało potraktowane w wyjątkowy sposób, poprzez zawieszenie na nim wstążki w naszych narodowych barwach oraz nadanie imienia. Pierwszy posadzony Dąb został nazwany imieniem św. Gwalberta - patrona leśników.

Na pamiątkę dzisiejszego wydarzenia, na początku naszej ścieżki, umieszczona została pamiątkowa tablica przypominająca o wydarzeniach sprzed 101 lat i podkreślająca, jak ważne dla nas Polaków i Leśników jest pielęgnowanie historii i pamięć o naszej przeszłości.