Asset Publisher Asset Publisher

Hubertus Nadsański

Czym jest łowiectwo o tym mogli się przekonać wszyscy, którzy przyjechali na Hubertusa Nadsańskiego i Gminne Święto Ziemniaka.

Impreza ta odbyła się w niedzielę 1 października w Żabnie w gminie Radomyśl nad Sanem.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. polową, na której obecnych było kilkadziesiąt pocztów sztandarowych kół łowieckich, leśnicy oraz przybyli goście – Dyrektor Regionalny Lasów Państwowych w Lublinie Jerzy Sądel, posłowie na czele z posłem Rafałem Weber, oraz władze samorządowe.

 Następnie tradycyjnie już odbyła się gonitwa za lisem, w której uczestnicy pokazali umiejętności jazdy konnej. Był też pokaz pracy psów myśliwskich, a także pokaz sokolników.

Na wszystkich zgłodniałych czekały specjały kuchni myśliwskiej, można było skosztować, jak smakują potrawy z tego najzdrowszego mięsa dziczyzny – bez chemii i żadnych dodatków.

Można też było oglądać różne trofea myśliwskie, m.in. okazałe poroża, spreparowane zwierzęta i skóry. Był też koncert Chóru Myśliwskiego „Knieja”, Chóru „Lasowiacy”, Orkiestry Dętej „Echo Kniei”, można było posłuchać sygnalistów i wabiarzy.

Wśród grona wystawców znalazły się liczne stoiska kół myśliwskich oraz nadleśnictw z naszego regionu, w tym także wspólne stoisko Nadleśnictw Rozwadów i Gościeradów.

Zainteresowanie przybyłych naszą ofertą było bardzo duże. Dzieci, młodzież jak również dorośli z zainteresowaniem oglądali prezentowane eksponaty, licznie brali udział w quizach i konkursach. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci gadżetów reklamowych i edukacyjnych, folderów nadleśnictwa a także sadzonek dębu i sosny.