Asset Publisher Asset Publisher

Akcja " Drzewko za makulaturę " oraz piknik naukowy " Park 24 "

Nowe akcje promocyjno-edukacyjne z udziałem Lasów Państwowych.

W ostatnich dniach kwietnia bieżącego roku w naszym mieście odbyły się dwie imprezy o charakterze promocyjno-edukacyjnym, w których uczestniczyli również leśnicy.

Akcja „Drzewko za makulaturę"

W ramach ogólnopolskiego projektu „Dni Przyjaciół Lasu" w dniu 22.04.2017 r. odbyła się po raz piąty akcja „Drzewko za makulaturę".

Koordynatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli, które udostępniło teren. Nadleśnictwo Rozwadów wraz z Nadleśnictwem Nowa Dęba zorganizowało stoisko edukacyjne. W licznych konkursach uczestniczyło łącznie ok. 150 osób; nagrodami były gadżety nadleśnictwa oraz pozycje książkowe.

Na potrzeby akcji przygotowanych zostało ponad 5 000 szt. sadzonek gatunków drzew rodzimych i miododajnych takich jak jarzębina, dąb, klon, dereń, świerk, lipa oraz ozdobnych żywotników. Wszystkie drzewka dostarczyło Nadleśnictwo Gościeradów.

W trakcie imprezy mieszkańcy Stalowej Woli za oddaną makulaturę otrzymywali sadzonki drzew i krzewów, a przy leśnym stoisku uzyskiwali profesjonalne porady jak i gdzie mogą sadzonki posadzić. Pracownicy nadleśnictwa dzielili się także wiedzą na temat lasu, ekologii i ochrony przyrody. Podczas akcji zebrano 21 ton makulatury.

Piknik naukowy „Park 24"

W dniu 30 kwietnia 2017 r. w stalowowolskim Parku 24, w ramach obchodów Dni Stalowej Woli odbył się piknik naukowy. Organizowana przez Miejski Dom Kultury impreza skierowana była do dzieci, młodzieży i całych rodzin. Przy udziale różnych instytucji powstało małe miasteczko naukowe, gdzie można było zgłębiać tajniki różnych nauk, poznawać zjawiska przyrodnicze, eksperymentować. Punkt Nadleśnictwa Rozwadów był bardzo chętnie odwiedzany i wzbudzał duże zainteresowanie. Zwłaszcza dzieci gromadnie brały udział w konkursach wiedzy przyrodniczej wygrywając nagrody. Dorośli korzystali z wiedzy leśników. Wszyscy chętni otrzymali materiały promocyjne i gadżety. Nawet kapryśna aura nie przeszkodziła uczestnikom w poszerzaniu wiedzy i dobrej zabawie.