Asset Publisher Asset Publisher

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Delegacja Nadleśnictwa Rozwadów uczestniczyła w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - święto tych, którzy nie zgodzili się, by Polska po wojnie była podporządkowana ZSRR. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę. Wiele lat zapomniani, od niedawna zaczęto ich należycie honorować. Stalowa Wola pamięta o polskich Bohaterach i jak co roku oddała im hołd podczas lokalnych obchodów. W uroczystościach uczestniczyła również delegacja z Nadleśnictwa Rozwadów.

Reprezentanci Lasów Państwowych wzięli udział w Mszy św. w intencji Żołnierzy Wyklętych sprawowanej w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie. Następnie w uroczystej defiladzie razem z Kompanią Honorową Garnizonu Nisko i innymi przedstawicielami służb mundurowych, szkół i organizacji patriotycznych, a także władz parlamentarnych i samorządowych udali się na Cmentarz Wojenny w Rozwadowie, by tam wziąć udział w oficjalnych uroczystościach. Przedstawiciele Nadleśnictwa Rozwadów złożyli wieniec na grobie lokalnego Bohatera, Żołnierza Niezłomnego – Tadeusza Gajdy ps. „Tarzan”.

Nadleśnictwo Rozwadów włączyło się również w organizację biegu Tropem Wilczym. W Stalowej Woli 1 marca pierwszy bieg na symboliczny dystans 1963 m (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) rozpoczął się tradycyjnie o godz. 19.44. Następnie wystartował bieg na 5 km. Trasy obu dystansów przebiegały po terenach Leśnictwa Ciemny Kąt.