Asset Publisher Asset Publisher

Prezydent RP Andrzej Duda w Stalowej Woli

Lasy Państwowe obecne na otwarciu wystawy gospodarczej " Od COP do gospodarki 4.0 ".

Lasy Państwowe w dniu 16 stycznia br. zaprezentowały się, wśród wielu wystawców, na nowo powstałej hali ARP w Stalowej Woli, gdzie Prezydent RP Andrzej Duda dokonał otwarcia Polskiej Wystawy Gospodarczej „Od COP do Gospodarki 4.0”.

„Od COP do Gospodarki 4.0” to wystawa organizowana przez Urząd Miasta Stalowej Woli w nowej hali produkcyjno-magazynowej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., zlokalizowanej na terenie podstrefy Stalowa Wola w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „EURO-PARK WISŁOSAN”.  Otwarcia dokonał Pan Prezydent RP Andrzej Duda. Wśród blisko 70 stref wystawienniczych znalazła się między innymi prezentacja Lasów Państwowych.

Nadleśnictwo Rozwadów w roli gospodarza, we współpracy z Nadleśnictwem Gościeradów oraz Regionalną Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, przygotowali stoisko promocyjno-edukacyjne Lasów Państwowych, promując tym samym gospodarkę leśną jako niezwykle ważny i  nieodzowny element gospodarczy naszego kraju.

W wydarzeniu wzięli udział Pan Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Marek Kamola wraz z rzecznikiem Panią Ewą Pożarowszczyk, Pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Rozwadów Jacek Pomykała, Pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Gościeradów Janusz Pasek oraz pracownicy i leśnicy związani z edukacją i promocją Lasów Państwowych.

Na wystawie obecni byli również Pan Minister Adam Kwiatkowski na którego ręce został złożony, przez Pana Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Marka Kamolę, w obecności Pana Nadleśniczego Nadleśnictwa Rozwadów Jacka Pomykały  i Pana Nadleśniczego Nadleśnictwa Gościeradów Janusza Paska upominek, w postaci m.in. płaskorzeźby św. Jana Gwalberta, patrona leśników. Na uroczystości nie mogło zabrakną również gospodarza przedsięwzięcia Pana Prezydenta miasta Stalowa Wola Lucjusza Nadbereżnego oraz pochodzącego z naszego regionu Wiceministra Infrastruktury Pana Rafała Webera.

Stoisko Lasów Państwowych cieszyło się zainteresowaniem wszystkich przybyłych, a w szczególności dzieci i młodzieży, dla których przygotowana była specjalna strefa edukacyjna. Edukacja młodych ludzi jest dla LP szczególnie ważna, nie bez powodu stawiamy na rozwój i kształcenie młodego pokolenia, co potwierdzają słowa Pana Prezydenta, który w swojej wypowiedzi dziękował za przyprowadzenie dzieci i młodzieży. Wspomniał, że zależy nam na tym, aby mieli oni wielką ambicję i przekonanie, że Polak potrafi i że „(…) absolutnie nie mam powodów do najmniejszych nawet kompleksów wobec każdego innego nowoczesnego miejsca na świecie.”

„Ta wystawa ma jeszcze jedno zadanie (…), ma pokazywać że jesteśmy ambitni i dajemy radę, że umiemy zrealizować i że rzeczywiście jesteśmy coraz bardziej nowoczesnym państwem ” – podkreślił Prezydent podczas swojej przemowy.