Asset Publisher Asset Publisher

Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z leśnikami

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał wczoraj porozumienie z organizacjami związkowymi leśników w spawie ochrony struktury Lasów Państwowych. Spotkanie odbyło się w Poleskim Parku Narodowym. Prezydent podkreślił że sposób prowadzenia gospodarki leśnej i uregulowania prawnego gospodarki leśnej w naszym kraju jest wzorcowy.

Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z  polskimi leśnikami odbyło się 8 lipca 2020 r. w Poleskim Parku Narodowym. Na miejscu obecni byli także Minister Środowiska Michał Woś, Sekretarz stanu Małgorzata Golińska, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny, przedstawiciele związków zawodowych oraz dyrektorzy, nadleśniczowie i pracownicy niektórych nadleśnictw.

Prezydent w swojej wypowiedzi skierowanej do leśników, wyraził swoją wdzięczność za oddanie i służbę polskim lasom:

– Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy są oddani polskim lasom za ich służbę, za staranie się o to, aby polskie lasy nie tylko rozwijały się, były piękne i aby gospodarka leśna była realizowana w sposób unikatowy w skali światowej, ale także po to, żeby lasy polskie służyły całemu narodowi, aby pozostawały naszym wspólnym dobrem, miejscem nie tylko prowadzenia racjonalnej gospodarki leśnej, ale także miejscem rekreacji i wypoczynku.

Przypomniał również o swoim stanowisku wobec prywatyzacji lasów:

– Były zakusy na prywatyzację Lasów Państwowych. Byłem tego zdecydowanym przeciwnikiem. Lasy Państwowe sadzą pół miliarda drzew rocznie – to mówi samo za siebie. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli podpisać to dzisiejsze porozumienie.

Podczas spotkania prezydent podpisał porozumienie programowe z przedstawicielami związków zawodowych leśników - NSZZ Solidarność, Solidarność 80 oraz sekcji leśnictwa Związku Zawodowego Budowlani. Podpisu dokonali m.in. Pan Zbigniew Kuszlewicz – Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa oraz Pan Jacek Cichocki – Przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa.