Asset Publisher
Lasy nadleśnictwa
Drzewostany nadleśnictwa tworzy 20 gatunków drzewiastych, z czego 16 występuje jako gatunki panujące.
Głównym gatunkiem tworzącym drzewostany w nadleśnictwie jest sosna, która zajmuje 87,76% powierzchni i daje 89,05% zasobności drzewostanów nadleśnictwa. Gatunek ten osiąga przeciętnie I bonitację, a drzewostany charakteryzują się dobrą jakością hodowlaną i techniczną.
Kolejnym gatunkiem jest brzoza – drzewostany brzozowe zajmują 3,91% powierzchni i mają 2,69% udziału w zasobności drzewostanów nadleśnictwa. Gatunek występuje na wszystkich typach siedliskowych lasu. Gatunek osiąga dobrą bonitację, najczęściej I (66% powierzchni).
Olsza – zajmuje 3,79% powierzchni i daje 3,40% ogółu zasobów nadleśnictwa. Drzewostany olszowe występują na siedliskach BMw, BMb, LMw, LMb, Lw, Ol, OlJ. Gatunek ten osiąga najczęściej bonitację II - III.
Dąb (Db, Dbs, Dbc) z udziałem powierzchniowym 1,93% i pod względem zasobności 1,91%. Gatunek ten występuje najczęściej na siedlisku LMśw i LMw, Lw.
Jodła – gatunek występujący głównie na terenie obrębu Pysznica zajmuje 1,94% powierzchni i stanowi 2,46% zasobów drzewnych nadleśnictwa.
Asset Publisher
Las czterech pór roku – spacer na terenie Nadleśnictwa Rozwadów
Las czterech pór roku – spacer na terenie Nadleśnictwa Rozwadów
Serdecznie zapraszamy do udziału w spacerze po terenie Nadleśnictwa Rozwadów, który organizujemy w niedzielę (15 grudnia).
Zbiórka o godz. 11:00 - obiekt turystyczny „ Grzybek’’ w Ciemnym Kącie.
Liczna osób mogących wziąć udział w spacerze jest ograniczona ( decyduje kolejność zgłoszeń).
Informujemy, że zapisy są prowadzone elektronicznie, poprzez wysłanie wypełnionego zgłoszenia (wzór w załączeniu) drogą mailową na adres anna.kawecka@lublin.lasy.gov.pl lub telefonicznie na numer 662 268 438 do piątku do godz. 15:00.
Każdy z uczestników otrzyma upominki z okolicznościowym logo 100-lecia LP.
Zachęcamy do zapisów po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem wydarzenia.