Wydawca treści
Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza Ciemny Kąt
Ścieżka Edukacyjno – Przyrodnicza „Ciemny Kąt".
Została utworzona w roku 1998 na terenie leśnictw Ciemny Kąt i Burdze. Rozpoczyna się ok. 800 m od Stalowej Woli. Trasa liczy w sumie ok. 5 km i prowadzi po interesująco ukształtowanym terenie lasami gospodarczymi do obiektu turystycznego „Grzybek". Znajdują się na niej przystanki z następującymi tablicami edukacyjnymi: „Zabezpieczenie upraw i młodników przed zwierzyną", „Młodnik", „Ochrona lasu przed owadami", „Sztuczne odnowienie lasu", „Dokarmianie zwierzyny", „Podnoszenie biologicznej odporności lasu", „Podszyt", „Las brzozowy", Ochrona przeciwpożarowa".
Każdego roku ścieżkę odwiedza ok. 5000 osób w zorganizowanych grupach i drugie tyle indywidualnie.
Najnowsze aktualności
„Drzewko za makulaturę” – Nadleśnictwo Rozwadów promuje ekologię.
„Drzewko za makulaturę” – Nadleśnictwo Rozwadów promuje ekologię.
W dniu 26 kwietnia 2025r. Nadleśnictwo Rozwadów wzięło udział w akcji „Drzewko za makulaturę”, organizowanej na terenie Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. Celem inicjatywy było promowanie postaw proekologicznych oraz zachęcanie do recyklingu wśród mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży.
Organizatorem akcji jest Powiat Stalowowolski, partnerem przedsięwzięcia zaś Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli. W przedsięwzięcie włączyły się jako partner również Nadleśnictwa Rozwadów.
W ramach wydarzenia uczestnicy mogli wymieniać przyniesioną makulaturę na sadzonki drzew i krzewów, co cieszyło się dużym zainteresowaniem. Nadleśnictwa przygotowały stoisko promocyjno-edukacyjne, na którym pracownicy leśni udzielali informacji na temat znaczenia recyklingu, roli lasów w ochronie klimatu oraz zasad właściwego sadzenia i pielęgnacji drzew. Ponadto przekazało do rozdania mieszkańcom około 4 tys. sztuk sadzonek drzew lasotwórczych, takich jak: świerk, buk, dąb, brzoza, sosna, modrzew, klon zwyczajny oraz klon jawor.
Łącznie, podczas trwania całej akcji, rozdano ok. 6 tysięcy sadzonek drzew i krzewów.
Dzięki obecności leśników uczestnicy mieli okazję nie tylko wzbogacić swoją wiedzę o środowisku, ale także otrzymać materiały edukacyjne i drobne upominki promujące ideę troski o przyrodę.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólne działanie na rzecz ochrony środowiska!