Asset Publisher
REGULAMIN WYNAJMU OBIEKTU TURYSTYCZNO-EDUKACYJNEGO „GRZYBEK” CIEMNY KĄT
REGULAMIN WYNAJMU OBIEKTU TURYSTYCZNO-EDUKACYJNEGO „GRZYBEK” CIEMNY KĄT
Postanowienia niniejszego regulaminu mają na celu ochronę mienia, utrzymania bezpieczeństwa, higieny i estetyki obiektu, jego otoczenia oraz zapewnienia zgodnego współżycia użytkowników obiektu.
- Obiekt stanowi własność Nadleśnictwa Rozwadów, ul. Przemysłowa 1, 37-465 Stalowa Wola
- Obiektem zarządza Nadleśniczy Nadleśnictwa Rozwadów.
- Najemca obiektu zobowiązany jest do zapoznania się z niniejszym regulaminem oraz do przestrzegania jego zasad. Obligatoryjne jest również przestrzeganie regulaminu placu zabaw oraz regulaminu ścieżki zdrowia. Najemca zobowiązany jest do korzystania z urządzeń znajdujących się na terenie obiektu zgodnie z ich przeznaczeniem.
- Osoby przebywające na terenie obiektu są zobowiązane do podporządkowania się poleceniom wydawanym przez pracowników Służby Leśnej, jeśli odnoszą się one do bezpieczeństwa osób i ochrony mienia, a nie są sprzeczne z regulaminem.
- Obiekt jako miejsce wypoczynku służy osobom indywidualnym i grupom zorganizowanym.
- Za jednorazowe wynajęcie obiektu pobierana jest opłata ryczałtowa w wysokości 300,00 zł. brutto.
- Obiekt udostępniany jest odpłatnie w godzinach:
- w dni powszednie od 15:00 do 23:00,
- w soboty, niedziele i święta od 10:00 do 23:00.
Od godziny 23:00 do 6:00 obowiązuje cisza nocna.
- W celu dokonania najmu obiektu przez osoby fizyczne, firmy lub grupy zorganizowane, organizator jest obowiązany zarezerwować termin najmu (z podaniem daty oraz godzin najmu na stosownym wniosku) co najmniej 5 dni przed planowaną imprezą oraz podpisać umowę najmu i uiścić z góry opłatę za najem. Jeżeli opłata nie zostanie uiszczona 3 dni przed planowaną datą najmu, Nadleśnictwo Rozwadów anuluje rezerwację, a podpisana umowa utraci ważność.
- W przypadku grupy zorganizowanej organizatorem wypoczynku może być wyłącznie osoba pełnoletnia, przyjmująca odpowiedzialność za wszystkich członków grupy.
- Za osoby niepełnoletnie przebywające na terenie obiektu odpowiedzialność przyjmują ich opiekunowie.
- Korzystający z obiektu zobowiązani są do przestrzegania zasad ochrony przeciwpożarowej, wynikających ze stosownych przepisów.
- Dopuszcza się rozpalanie ognia przez Najemcę tylko w miejscach do tego przeznaczonych – murowany grill, miejsce na ognisko.
- Korzystanie z grilla i miejsca na ognisko może odbywać się pod nadzorem osoby pełnoletniej, przy czym:
a) Rozpalający ogień zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności przy jego rozpalaniu i utrzymywaniu.
b) Po zakończeniu pobytu w obiekcie osoby, które korzystały z grilla lub miejsca na ognisko zobowiązane są do jego zagaszenia.
c) W trakcie korzystania z grilla lub miejsca na ognisko zabrania się pozostawiania ognia bez nadzoru.
d) W celach opałowych można wykorzystywać wyłącznie zgromadzone drewno znajdujące się na terenie obiektu.
- Na terenie obiektu zabrania się:
a) wjazdu pojazdami mechanicznymi (bez zgody Nadleśnictwa Rozwadów),
b) zaśmiecania i zanieczyszczania obiektu,
c) niszczenia budowli i wyposażenia obiektu,
d) wnoszenia i używania materiałów pirotechnicznych,
e) zamieszczania reklam, ogłoszeń i napisów,
f) prowadzenia handlu i usług (bez zgody Nadleśnictwa Rozwadów),
g) niszczenia zieleni,
h) puszczania psów bez smyczy,
i) biwakowania,
j) korzystania z niesprawnego lub uszkodzonego sprzętu,
k) chwytania, zabijania zwierząt, niszczenia gniazd, budek lęgowych,
l) rozniecania ognia poza miejscami wyznaczonymi (grill, miejsce na ognisko),
m) używania jakiegokolwiek innego materiału do celów opałowych niż zgromadzone drewno znajdujące się na terenie obiektu (kategoryczny zakaz spalania śmieci i odpadów spożywczych oraz liści, igliwia, gałęzi i innych łatwopalnych materiałów znajdujących się w sąsiedztwie obiektu),
n) wszelkich działań powodujących dewastacje lub szkody.
- Przebywającym na terenie obiektu zabrania się używania wulgarnego słownictwa, zachowywania się w sposób agresywny i zagrażający bezpieczeństwu.
- Najemca obiektu ponosi całkowitą odpowiedzialność za utrzymanie ładu i porządku w trakcie trwania korzystania z obiektu oraz za szkody powstałe podczas pobytu. W związku z tym przed wejściem na teren obiektu należy zgłosić właścicielowi wszystkie stwierdzone przypadki zniszczeń, nieporządku oraz inne nieprawidłowości (protokół przekazania).
- Najemca zobowiązany jest do pozostawienia po sobie ładu i porządku. Wszystkie odpady należy umieścić w przygotowanych do tego pojemnikach. Należy na bieżąco sprzątać odpady pozostawione przez zwierzęta domowe oraz ich odchody.
- Nadleśnictwo Rozwadów nie ponosi odpowiedzialności za:
a) wypadki powstałe na terenie obiektu w trakcie trwania najmu,
b) zgubione rzeczy osobiste i wartościowe,
c) osoby nieletnie przebywające na terenie obiektu bez opieki osoby dorosłej ani za rzeczy pozostawione bez opieki,
d) szkody materialne powstałe na skutek nieprawidłowego korzystania z obiektu, jego urządzeń, sprzętu,
d) szkody powstałe w wyniku użytkowania niesprawnego lub uszkodzonego sprzętu,
- Osoby przebywające na terenie obiektu przyjmują do wiadomości, że obiekt jest monitorowany i nagrania z kamer mogą być udostępnione Policji oraz innym służbom porządkowym.
- Osoby naruszające zasady bezpieczeństwa i porządku oraz nie stosujące się do postanowień regulaminu będą wypraszane z obiektu i pociągnięte do odpowiedzialności karno-administracyjnej oraz do odpowiedzialności cywilnej.
- W sprawach skarg i wniosków dotyczących funkcjonowania obiektu należy zwracać się do Nadleśniczego Nadleśnictwa Rozwadów.
- Nadleśnictwo Rozwadów zastrzega sobie możliwość anulowania rezerwacji najmu bez podania przyczyny.
- Telefony alarmowe:
- POGOTOWIE RATUNKOWE 112
- STRAŻ POŻARNA 112
- POLICJA 112
- PUNKT ALARMOWO–DYSPOZYCYJNY (PAD) NADLEŚNICTWA ROZWADÓW 600 790 915
- STRAŻ LEŚNA 606 492 348 lub 660 685 051
- LEŚNICZY LEŚNICTWA CIEMNY KĄT 608 506 511
OPIEKUN OBIEKTU 728 250 236
Kontakt do właściciela obiektu:
Nadleśnictwo Rozwadów
ul. Przemysłowa 1
37-465 Stalowa Wola
Tel. 15 842 17 55 Fax. 15 842 17 55 w. 13
Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny nadleśnictwa (PAD) 600 790 915
http://www.rozwadow.lublin.lasy.gov.pl/
e-mail: rozwadow@lublin.lasy.gov.pl
Asset Publisher
„Lasy na nowe 100-lecie”. Wspólnie dla naszej planety!
„Lasy na nowe 100-lecie”. Wspólnie dla naszej planety!
Sadzenie drzew to jedno z najważniejszych działań, które podejmujemy, aby chronić nasze lasy i zapewnić im przyszłość. W dniach 3- 4 kwietnia br. w Nadleśnictwie odbyły się cztery akcje sadzenia drzew w różnych leśnictwach, które przyciągnęły licznych uczestników. Te wydarzenia podkreślają znaczenie współpracy z lokalnymi społecznościami, firmami oraz organizacjami, które wspólnie dbają o nasze lasy i środowisko.
Akcję „Lasy na nowe 100-lecie” rozpoczęło wspólne sadzenie lasu z uczniami i pracownikami Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Odbyło się ono w dniu 3 kwietnia na terenie leśnictwa Burdze i zorganizowano je we współpracy z PGE. Młodzież z pasją i zaangażowaniem zasadziła około 5 tysięcy sadzonek sosny i brzozy! 🌱 Brawo dla wszystkich 150 uczestników, którzy aktywnie włączyli się w tę ekologiczną inicjatywę! Razem tworzymy lepszą przyszłość!💪🌲
4 kwietnia 2025 roku był dniem wyjątkowym, gdyż odbyły się aż trzy akcje sadzenia drzew w różnych leśnictwach. To dowód na zaangażowanie naszej społeczności i współpracę z lokalnymi instytucjami oraz firmami, które wspierają działania na rzecz ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju lasów.
Pierwsza akcja miała miejsce w Leśnictwie Charzewice, gdzie sadzenie drzew zorganizowano przy współpracy z firmą Cell-fast. Dzięki ich wsparciu, udało się posadzić nowe drzewa, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza oraz wzrostu bioróżnorodności w tym rejonie. Kolejna inicjatywa miała miejsce w Leśnictwie Żupawa, gdzie drzewka sadzili przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Zaleszanach. W godzinach popołudniowych natomiast, w Leśnictwie Burdze, odbyła się akcja sadzenia lasu, której uczestnikami byli członkowie Stowarzyszenia Azymut oraz wszyscy inni chętni. Ich zaangażowanie w sadzenie drzew to piękny gest, który pokazuje, jak ważna jest troska o przyszłe pokolenia i nasze wspólne dobro.
Łącznie, w trakcie czterech akcji, posadzono ok. 10 tys. sadzonek drzew. Każda z tych roślin będzie miała istotny wpływ na rozwój i odnowę naszych lasów, poprawiając jakość środowiska naturalnego, zwiększając bioróżnorodność oraz przyczyniając się do walki ze zmianami klimatycznymi. To ogromny wkład w przyszłość naszych lasów, który możliwy był dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników i partnerów, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Cieszymy się, że tak wielu ludzi chce włączyć się w działania na rzecz ochrony środowiska, co jest nieocenionym wkładem w naszą wspólną przyszłość. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i pomoc w tworzeniu lepszej przyszłości dla naszych lasów!